Поставена заштитна ограда на м.в.”Прев” [ФОТО]

Со цел побезбедно одвивање на сообраќајот на локалниот пат за с.Кнежино,пред манастирот “Св Ѓорѓија”,на острата кривина и успонот на м.в.”Прев”,денеска се постави заштитна ограда(бариера) во должина од десетина метри. Во наредниот период ваква заштитна ограда ќе се постави и на други критични точки.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.