Прв ден ВЕЛИГДЕН во кнежинскиот манастир “Св.Георгиј Победоносец”

с.Кнежино,лето Господово 2024 година Традиционално,масовно,торжествено,вековито….

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! НАВИСТИНА ВОСКРЕСЕ! ЗА МНОГУ ГОДИНИ!


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.