Проект за подобрување на водоснабдувањето во с.Кнежино

Продолжува подготвителната фаза од работата на проектот за подобрување на водоснабдувањето и рехабилитација на водоснабдителниот систем во с.Кнежино.

Увид на лице место од стручно лице со долгогодишно искуство во оваа проблематика во ЈКП “Комуналец” од Кичево и последни испитувања и сондажи на теренот.

Продолжуваме…


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.