Пролетно пошумување во Кнежино [ФОТО]

Денес со цел понатамошно култивирање на локалитетот, беше изведена акција за пошумување на влезот на селото на м.в.”Почивалка”,кај некогашната дива депонија.

За таа цел на оваа локација беа посадени стотина садници од ела , односно смрча (чемпрес).


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.