Работна акција во манастирот “Св.Ѓорѓија” во с.Кнежино

Утре 13.04.2024 година(сабота) со почеток во 08.00 часот ќе има работна акција во атарот на манастирот “Св.Георгиј Победоносец”во с.Кнежино. Ќе се изведуваат работи за доведување на средочната вода до манастирот. Се повикуваат мештаните и сите граѓани кои сакаат да земат учество во акцијата на што помасовно присуство и со себе да понесат соодветен алат,колички и слично.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.