Распоред на богослужби за празникот “Ѓурѓиц” во кнежинскиот манастир

По повод христијанскиот верски празник посветен на Св.Великомаченик Георгиј Победоносец во истоимениот наш манастир во с.Кнежино ќе има две богослужби.

Вторник 15.11.2022 година со почеток во 17.00 часот ќе има празнична вечерна богослужба.
Среда 16.11.2022 година ќе се отслужи Света Архиерејска литургија на која ќе претстои и чиноначалствува Епископот Антаниски г.Партениј.

За многу години празникот на Светиот Великомаченик.

Амин!


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.