Распоред на богослужби по повод “Ѓурѓовден” во кнежинскиот манастир

-Петок,05.05.2023 година,19.00 часот
ВЕЧЕРНА ПРАЗНИЧНА БОГОСЛУЖБА

-Сабота,06.05.2023 година,08.00 часот
СВЕТА БОЖЕСТВЕНА ЛИТУРГИЈА

-Осветување на вода

-Предавање на кумството.

Богослужбите ќе ги водат свештени лица од кичевското архиерејско намесништво.

Повелете во што поголем број во нашиот свет храм “Св.Георгиј Победоносец”за што подостоинствено и торжествено одбележување на големиот празник посветен на нашиот светец, великомаченик и заштитник.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.