Со “ГАЗ” на “ГАВАЗ” [ФОТО]

Репортажа за водовод

Денеска беше интервенирано на м.в.”Гаваз” и беше привремено санирана главната доводна водоводна цевка која пред неколку дена била оштетена од диви свињи.
До трајно решавање на дефектот кај корисниците на селскиот водовод може да се појави зголемена заматеност на водата,поради што се апелира на претпазливост при користењето на истата


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.