Старо Кичево (2) [ФОТО]

Градот наш најубав.

Ретка стара фотографија од Кичево од средината на 1960-тите години


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.