Старо Кичево [ФОТО]

Ретка разгледница од 1956 година. Покрај Џума (Султан Бајазит) џамија забележлив е и објектот на Кичевскиот магазин кој се наоѓал веднаш после познатата кафеана”Слобода”.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.