Старт на изградбата на улицa “ПИЛАОСКА” [ФОТО+ВИДЕО]

Стартуваа градежните работи за изградба на уште еден многу важен инфраструктурен проект во с.Кнежино,а тоа е улицата “Пилаоска” во срцето на селото.

Истата ќе биде со два краци со вкупна должина од околу 200 m и ќе биде поплочена со бекатон.

Во наредните денови преку нашиот портал ќе бидете редовно и навремено информирани за текот и прогресот на градежните работи,а кои моментално се во подготвителна фаза за ископ,рамнење и тампонирање на теренот.

Продолжуваме…


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.