Следете не ВО ЖИВО од 18.00 часот РОЗОВА СУПЕР МЕСЕЧИНА 2020 [#СедетеДома]

Порталот knezino mk во соработка со Охридското астрономско друштво и студиото 2СС на Стојан Стојановски Ви овозможува директен пренос од небото над Кичево и Охрид од природниот феномен наречен Розова Супермесечина 2020(Pink Supermoon 2020). Следете не со почеток од 18.00 часот па натаму.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.