[ФОТО] Македонија низ слики 1914-1942 година [#СедетеДома]

Доживејте ја Македонија и почувствувајте го духот од почетокот на 20-от век преку овие навистина ретки црно-бели и фотографии во боја настанати во овој период. Битола,Скопје,Охрид,македонски селани,македонски носии,занаетчии во Скопје,празнични носии,градска женска носија итн…

Овозможено од Facebook страна: “Stari Arhivski Snimci Srbije i Jugoslavije – 1903 – 1934“.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.