12.3 C
Kičevo
Thursday, Октомври 22, 2020

[ФОТО] МИНИ Работна акција

Поправка на дефект на селскиот водовод
с.Кнежино,м.в.”Јаорче”,28.04.2020 година

Денеска дел од месниот одбор изведе успешна работна акција за отклонување на дефект на селската водоводна мрежа,поточно на водоводната линија од која со вода за пиење се снабдува Манастирот “Св.Георгиј Победоносец” од с.Кнежино.

Со санирањето на дефектот ќе се спречат загуби на вода во водоснабдителниот систем што е особено важно во претстојниот летен период.

Советот на Месната заедница с.Кнежино за денешното учество и неговиот придонес за успешноста на акцијата,изразува посебна благодарност до Лазе Јованоски од с.Кнежино.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,056LikesLike
112FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Драги пријатели, упатуваме апел за помош за нашиот кичевчанец Тони, кој вчера ненадејно му почина сопругата – да помогнеме!

И кога ни малку човек ќе се надева дека ќе се случи најлошото, тоа не бира. Вчера кичевската област беше потресена од...

[#3] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Акција на ЕВН во с.Кнежино

По барање на Советот на Месната заедница с.Кнежино деновиве екипа на „ЕВН МАКЕДОНИЈА“ АД Скопје,КЕЦ Кичево,на повеќе...