“Ѓурѓиц” во кнежинскиот манастир

Манастир “Св.Георгиј Победоносец” с.Кнежино, лето господово 2023-то

И покрај дождливото време Светиот храм претесен да ги прими сите верници за вечерната богослужба.

За многу години!!!


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.