❗❗❗ Сообраќаен аларм [ФОТО] ❕❕❕

Се предупредуваат возачите на моторни возила за особена внимателност и претпазливост при управувањето со возилата на локалниот пат за с.Кнежино во делот кај викенд населбата.

Имено, токму кај викенд населбата при чистењето на снежните наноси со работна машина е откорнат капак на шахтата од селскиот водовод,што претставува опасност по учесниците во сообраќајот на тој дел од локалниот пат.

Се препорачува внимателно и прилагодено одвивање на сообраќајот на тој потег додека водоводната шахта не биде повторно

auslogics

boostspeed 9 serial key

покриена и соодветно обезбедена.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.