4.8 C
Kičevo
Saturday, Ноември 28, 2020

[#11] Кнежино во изградба [ФОТО]

Завршна фаза од овој проект, но не и последна.. Поставување бекатон плочки на делницата спрема селската црква „Св. Димитрија“..

*Село Кнежино 08.11.2020


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,100LikesLike
50SubscribersSubscribe