[#2] Санирање и тампонирање на селските патишта [ФОТО]

Голема благодарност за денес завршените земјени и градежни работи од Советот на МЗ с.Кнежино до сопственикот на градежната компанија FORSA AS ДООЕЛ Скопје,Ацо Ѓуроски од с.Осломеј,како и до операторот-ракувачот на градежната машина Благојче Македонски од с.Кнежино, како и останата екипа од FORSA AS.


галерија 1 – Тампонирањегалерија 2 – Чистење на селската депонија и чистење на асфалтниот пат од вегатација до влезот во селото и на локалниот пат до Крушино


photo by: Благојче Македонски


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.