3D приказ на новопредвидениот парк во Кнежино

Според наши замисли и слободорачни цртежи,3D приказ на новопредвидениот парк на влезот во с.Кнежино,на м.в.”Почивалка” во повеќе варијанти, изготви Христијан Матески.

Во наредниот период ќе биде избрана најповолната варијанта според конфигурацијата на теренот ,по што ќе продолжи реализацијата на проектот.© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.