Aкција за чистење од вегетација на локалниот пат за Крушино [ФОТО]

Денес екипи на ЈПКД “Комуналец” од Кичево почнаа акција за чистење од вегетација на локалниот пат кој води до СРЦ”Крушино”. Со тоа ќе се создадат услови за побезбедно одвивање на сообраќајот,како и ќе се создадат подобри услови за движење на бројните пешаци ,спортисти и рекреативци кои секојдневно го посетуваат овој локалитет.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.