Дефект(прскање) на водоводна цевка 1/4 цол на селската чешма

Поради многу ниските температури попладнево на селската чешма во село Кнежино се појави дефект од поголем карактер.

Поточно, се случи прскање на металната водоводна цевка со профил од 1/4 цол и дојде до значителен истек и загуба на вода.

Со брза интервенција дефектот е привремено саниран без прекин во нормалното водоснабдување,додека кон трајно решавање на истиот ќе се пристапи кога ќе дозволат временските прилики.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.