Eколошка (не) култура [ФОТО]

Kрушино ,м.в.”Черенец”

Најново недело на нечовечка рака и на луѓе без мозок,морал и основно човечко чувство. Во еден од малкуте преостанати и недопрени делови на Крушино,на крајот од боровата шума ,сега за жал сликата е ваква и ужасна. Со ваков нееманципиран народ едно е сигурно,иднина за жал нема.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.