Еколошка (не) култура

с.Кнежино,м.в.”Чука”,11.07.2022 година

Со надчовечки напори дивата депонија дуплирана од лани.

Посебно признание за сопственикот на лустерот што го фрлил баш во недопрената природа. Од него и таквите ко него,кои за жал не се малку,во иднина сигурно очекуваме уште вакви подвизи.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.