IN MEMORIAM Ljiljana Sedlar(Љиљана Седлар)
1943-2023

Во Белград во 80-та година од животот почина познатата југословенска глумица Љиљана Седлар,по потекло од с.Кнежино од фамилијата Миноски ,најпозната по улогата на Дуда Павловиќ во култната серија “Бољи живот”.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.