Поставен нов трансформатор во с.Кнежино [ФОТО]

Продолжуваат инвестициите и зафатите за подобрување на инфраструктурата во с.Кнежино на сите нивоа.

Деновиве екипи на “ЕВН Македонија” поставија нов трансформатор во селото кој ќе овозможи постабилно напојување со електрична енергија на ова конзумно подрачје и ќе се избегнат честите дефекти и прекини во електронабдувањето,како и нестабилниот напон во мрежата.

Дополнително со цел понатамошно подобрување на мрежата и електронабдувањето ќе се постави и инсталира и доводен кабел со поголем пречник.

https://hitpcgames.com/ https://www.majidsaleem.com/
https://keygensoft.com/ https://windowscrack.net/
https://yellowcrack.com/


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.