Работна акција

Повик
За ден 28.07.2020 година(вторник) во 15.00 часот во манастирот Св.Ѓорѓија во с.Кнежино,ќе се изведуваат работни активности за уредување,чистење и плевење на дворното место и тревникот во манастирот,а заради неговото средување во пресрет на големиот празник ИЛИНДЕН. Заинтересираните да помогнат за повеќе информации да се јават на контакт телефонот 077 959 001 или во закажаниот термин да се јават во манастирот.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.