16 C
Kičevo
Thursday, Октомври 22, 2020

Санирана оштетената притисочна водоводна цевка [ФОТО]

Во текот на претходната недела беше отстранет дефектот на главната (F 63) притисочна водоводна цевка од стариот резервоар за вода кој во текот на минатата година беше реконструиран.

Оштетениот поради забот на времето дел од металната цевка поради кој се јавуваше големо истекување на вода во сувата комора од резервоарот, со соодветни спојки беше заменет со соодветно водоводно црево отпорно на висок притисок,т.е. беше извршено премостување.

По овај зафат следува последната фаза од ставањето во функција на дополнителниот резервоар за вода.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,056LikesLike
112FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Драги пријатели, упатуваме апел за помош за нашиот кичевчанец Тони, кој вчера ненадејно му почина сопругата – да помогнеме!

И кога ни малку човек ќе се надева дека ќе се случи најлошото, тоа не бира. Вчера кичевската област беше потресена од...

[#3] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Акција на ЕВН во с.Кнежино

По барање на Советот на Месната заедница с.Кнежино деновиве екипа на „ЕВН МАКЕДОНИЈА“ АД Скопје,КЕЦ Кичево,на повеќе...