Средби курирче Кичево 1973 година [ВИДЕО]

Документарна емисија”Средби курирче-Кичево”

Прилог бр. 2 за училиштето во с. Извор

Погледнете ја документарната емисија на РТВ Скопје снимена во далечната 1973 година.

easeus data recovery wizard 11.8 license code

download visual studio 2017 crackeado

Редок запис од ризницата на Македонската радио-телевизија со уникатни и носталгични снимки од Кичево кое сега за жал вонајголем дел го нема.

Благодарност до: Arhiva Makedonija/Aрхива Македонија


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.