Еколошка (не)култура повторно на дело [ФОТО]

И покрај напорите за подигнување на свеста за зачувување и заштита на животната средина,нови диви депонии секојдневно ни никнуваат како печурки. Најновиот “успех” е евидентиран деновиве во најстрогиот центар и најгусто населениот дел на селото, кај месноста “Долец”. Рок од 7 дена за виновниците да го подигнат расфрлениот најразличен отпад,пред истите да бидат јавно објавени.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.