Еколошка (не) култура [ФОТО]

Продолжува несовесното однесување , загадување и уништување на животната средина од страна на поединци,но и фирми од нашето подрачје.

Ова е најновата депонија која се наоѓа помеѓу м.в.”Блато” и м.в.”Кутел” и се на околу 500 m оддалеченост од влезот во селото ,a e евидентно дека е (не)дело на (не)човечка рака. Да го направиш ова во недопрената природа,навистина е посебна и загрижувачка дијагноза.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.