Ексклузивно видео КИЧЕВО во 1965 година

Документарна емисија”Челик од небо-Кичево”

Во предвечерјето на најголемиот христијански празник Велигден погледнете ја документарната емисија на РТВ Скопје снимена во далечната 1965 година.

Редок запис од ризницата на Македонската радио-телевизија со уникатни и носталгични снимки од Кичево кое сега за жал вонајголем дел го нема.

Благодарност до: Arhiva Makedonija/Aрхива Македонија


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.