Завршен дотурот на градежниот материјал од месноста Конопишта до каптажата Гаваз

Во склоп на Проектот за подобрување на водоснабдувањето во Кнежино вчера и денес беше извршена третата фаза од транспортот на градежниот материјал од месноста Конопишта до каптажата Гаваз.Притоа

free

download corel draw x6 full version with keygen rar

беше извршен дотур со коњи на најголем дел од градежниот материјал (речен песок-чакал+ситен песок за бетонирање),кој претходно беше спакуван во вреќи.

Работите на терен ќе продолжат во зависност од временските услови.

Претходна објава
Следна објава

© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.