Кнежино-Гаваз Off road тест ЛАДА НИВА (Фото+видео)

Тестно возило VAZ LADA NIVA,мотор 1.6-карбуратор,гориво бензин/ТНГ,погон 4х4,произведено 1992 година,со поминати 300.000 километри и управувано од возач Влатко Јованоски.

Во прилог и видео од Off Road:

Тестниот примерок и покрај приличниот број на години уште еднаш ја докажа својата робусност и проодност и без проблем ја помина оваа делница со успони по тежок каменест и нерамен терен.
“Лајка” уште еднаш го потврди фактот дека е незаменливо возило за тешки и непристапни терени и го оправда реномето на вечната марка и на руската (советската) автоиндустрија.

А исто така и оваа Руска машина е испеана и во многу песни каде може да се каже дека “ЛАЈКА” е врврот на автомобилската индустрија за Off Road.

Во продолжение и дел од песните за Лада Нива:


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.