Кражба во црквата Св.Ѓорѓија во с.Белица

Во текот на вчерашниот втор ден Духовен е извршена кражба на пари во црквата Свети Ѓорѓија во Белица. Црковниот одбор испраќа молба до сите верници во Македонија ако некој го препознае ова лице да пријави во полиција или на телефонскиот број на Црковниот одбор (071/266-841). Благодариме на секоја за секоја корисна информација, објавија на страницата Белица на Фејсбук.

Кражба на црквата с.Белица


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.