Позитива на денот [ ФОТО ]

Поставени корпи за отпадоци од двете страни на патот за СРЦ”Крушино”, од страна на членови на У.М.С. на ВМРО-ДПМНЕ од Кичево..Навистина редок пример и акција за поздравување.

Да придонесеме сите за поздрава и почиста животна средина и да ја зачуваме природата.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.