12.3 C
Kičevo
Thursday, Октомври 22, 2020

Поставени нови кошеви на кошаркарското игралиште во СРЦ”Крушино”

Поставени нови кошеви на кошаркарското игралиште во СРЦ”Крушино” на задоволство на сите љубители на кошарката и бројните рекреативци.

Оваа акција за поздравување е како резултат на залагањето на познатиот наш ракометар и голман на РК”Кичево”Дејан Михајлоски кој со помош на директорот на ЈП Комуналец Зендел Јонузи, го уредуваат спортскиот центар Крушино на задоволство на Кичевчани и придонесуваат за да се врати неговиот стар сјај


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,056LikesLike
112FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Драги пријатели, упатуваме апел за помош за нашиот кичевчанец Тони, кој вчера ненадејно му почина сопругата – да помогнеме!

И кога ни малку човек ќе се надева дека ќе се случи најлошото, тоа не бира. Вчера кичевската област беше потресена од...

[#3] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Акција на ЕВН во с.Кнежино

По барање на Советот на Месната заедница с.Кнежино деновиве екипа на „ЕВН МАКЕДОНИЈА“ АД Скопје,КЕЦ Кичево,на повеќе...