10.3 C
Kičevo
Wednesday, Октомври 28, 2020

Отклонет уште еден дефект на селскиот водовод [ФОТО + ВИДЕО]

с.Кнежино,28.06.2020 година

Денес Советот на МЗ с.Кнежино спроведе уште една успешна работна акција за отстранување на дефект на селскиот водовод на м.в.”Сред село” во с.Кнежино ,а со што ќе се спречат позначајни загуби на вода во водоводниот систем.

За денешното учество во работната акција и сесрдното залагање Советот упатува посебна благодарност до нашите соселани Лазе Јованоски,Зоран Јоноски,Даме Јончески и Велибор Илиевски.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

[#6] Кнежино во изградба [ФОТО + ВИДЕО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.