Митровден во Кнежино [ФОТО]

Со утринска богослужба предводена од Отец Александар Матески од кичевското архиерејско намесништво започна одбележувањето на празникот “Митровден” во црквата “Св.Димитрија” во с.Кнежино,која го носи името на патронот. Овогодинешни кумови беа Васе Стојкоски-Сабја со семејството,а нови кумови за овој верски празник за наредната година се Магдалена и Никола Деспотоски со семејството. Напомош.За многу години!!!

Традицијата продолжува


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.