Наш драг Кичевчанец се бори за живот на Германските клиники.Под хитно е потребна финансиска помош.Да бидеме хумани

Во текот на вчерашниот ден од нашиот другар пристигна лоша информација дека нашиот сограѓанин Никола Божиноски е хоспитализиран во Германските клиники од Ковид – 19 и е во тешка здрасвена состојба.

Никола е повеќе од 3 недели хоспитализиран во клиниката во Германија каде и при укажаната медицинска помош ситоацијата со Никола се влошува.Досегашното негово лекување финнсиски изнесува 8300 евра каде семејство не може да ги подмири овие средства и притоа е приморан да бара фининасиска подршка за Никола – раскажува неговиот син Бубе

Документ од клиничката болница во Германија

Единствениот начин за помош на Никола Божиноски е:

  • Комерцијална Банка
  • Име презиме: Елена Султанчева / Elena Sultanceva
  • Трансакциска сметка: 300007114337384
  • Германска сметка од сопругата на Бубе
  • Име презиме: Daniela Bozinoska
  • IBAN: DE52 2519 0001 0690 0941 00

Да бидеме хумани и да помогнеме во овие тешки моменти.Секоја помош е добредојдена од сите


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.