На манастирските ливади

Во средината Мике Димитриески (со мустаќите) и други,сликани на манастирските ливади за некој празник.

Благодарност за отстапената фотографија до Младица Димитриеска од Кичево.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.