Повик за работна акција во манастирот Св.Ѓорѓија во с.Кнежино во сабота 06.11.2021 година

Со благослов на сестра Софија,старешина на кнежинскиот манастир Св.Ѓорѓија,продолжуваат активностите за уредување на дворот на манастирот.

За таа цел во сабота на ден 06.11.2021 година со почеток во 10,00 часот ќе се одржи нова работна акција во манастирскиот двор.

Апелираме за што помасовно присуство на акцијата,а учесниците со себе да понесат соодветен алат за работа.

Ви благодариме.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.