Повторно шумски масакр во атарот на Кнежино

Не е 5 до 12, туку 12 и 30 за институциите да реагираат..

Се поочигледно е дека напорите на шумочуварската служба при ЈП ,, Македонски шуми” Подружница ШС “Лопушник” од Кичево за спречување на дивата сеча се недоволни и дека веднаш е потребна поширока континуирана општествена акција во тој правец со поголемо учество и на Шумската полиција и на МВР.

Ова се последните тажни слики од месноста “Дрмници” во атарот на с.Кнежино од каде се гледа дека дрвокрадците повторно безмилосно ги уништуваат дури и најубавите костенови стебла.

Последен апел до институциите да преземат мерки за спречување на ваквата бесправна сеча и санкционирање на дрвокрадците бидејќи и револтот кај месното население е се поголем и можни се несакани последици.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.