Поправен шесткратниот дефект на водоводот кај викенд населбата [ФОТО]

Деновиве конечно беше поправен големиот повеќекратен дефект на селскиот водовод кај викенд населбата на цревото со пречник F 63. Бидејќи ова водоводно црево е со дотраен и со слаб квалитет, како еден од приоритетите за во иднина се наметнува негова целосна замена.

Повторно апелираме до корисниците на водата во овој период истата да ја користат штедливо и рационално и да се придржуваат до препораките на Советот на МЗ с.Кнежино , особено за време на викендите кога е забрането вадење и полевање.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.