Пуштена во работа базната станица на А1 во Кнежино [ФОТО]

Од сега проблемите со приемот на телефонскиот сигнал и со мобилниот интернет за корисниците на телекомуникацискиот оператор А1 на подрачјето на Кнежино и околината,се минато.

Со пуштањето во работа на базната станица овозможен е квалитететен и стабилен 4G сигнал и интернет сообраќај на нашето пошироко подрачје.
Пред пуштањето во работа изминативе денови од страна на стручни екипи на А1 се вршеше синхронизирање и тестирање на инсталираната опрема.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.