Работна акција 25.07.2021 година (недела) во 9.00 часот

Црковниот одбор од с.Кнежино закажува работна акција во дворот на црквата “Св.Димитрија” во с.Кнежино за ден недела 25.07.2021 година со почеток во 9.00 часот.

Секој учесник во акцијата со себе да понесе соодветен алат.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.