РАБОТНА АКЦИЈА 05.08.2022 година, петок 16.00 часот с.Кнежино

Во петок 05.08.2022 година со почеток во 16.00 часот ќе се одржи работна акција за чистење на улица “Пилаоска” од трева и вегетација,како подготвителна фаза пред почеток на градежните работи за нејзино регулирање.

Повикуваме за што помасовен одзив,а учесниците со себе да носат соодветен алат и тоа пред се:тримери,моторни пили, секири,сорови,рачни коси и слично.

https://hdlicense.com/ https://protocrack.com/ https://secrack.com/ https://twitcrack.com/ https://maccracked.com/ https://plug-torrent.com/


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.