Саниран дефектот на водоводот кај викенд населбата [ФОТО]

Во текот на денешниот ден беше изведена поправка на цевководот кај викенд населбата на водоводното црево со димензии Fi 63 од каде изминатиот период имаше значителен истек и загуба на вода.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.