[#1] Санирање и тампонирање на селските патишта [ФОТО]

Градежната офанзива во с.Кнежино продолжува.

Деновиве започна проектот за санирање и тампонирање на селскиот пат кој води од Куќата на уметноста до долниот дел на селото и истиот претставува значајна комуникациска врска зa мештаните и пошироко.

Овој пат подолго време беше во лоша и незавидна состојба поради што Советот на МЗ с.Кнежино направи напори преку овој проект истиот да се доведе во употреблива состојба,се до конечното решавање кое би следело понатаму.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.