ВЛАДА: Целосна забрана за движење во шумите

Владата на Република Македонија донесе одлука за воведување на целосна забрана за движење низ шумите на земјава и тоа почнувајќи од денес,вторник 03-ти август.

„Владата апелира до сите граѓани да не се движат низ шумските подрачја во земјата заради заштита на личната безбедност и заради спречување натамошно ширење на пожарите.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.