КНЕЖИНО OFF ROAD POLE POSITION

Успешна работна акција за транспорт на градежен материјал.

Во рамките на Проектот за подобрување на водоснабдувањето денес во с.Кнежино се одржа уште една успешна работна акција.
Поголем дел од потребниот градежен материјал беше спакуван во преку стотина вреќи и со три теренски возила (Две Lada Niva i eден Jeep Grand Cherokee) со приколки ,од главниот резервоар над с.Кнежино беше транспортиран до месноста “Конопиште”.

Голема благодарност од Советот на МЗ с.Кнежино до Пеце Петрески,Влатко Јованоски и Васе Стојкоски ,за нивното учество во денешната работна акција и ставањето на нивните off road љубимци на располагање за потребите на Месната заедница.

Следува наредната фаза од транспортот на материјалот до м.в.”Гаваз” и тоа со класичен дотур.

avast premier 2016 serial number

avast premiere kuyhaa


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.